صفحه عرفان سلامت را در اینستاگرام دنبال کنید.
--

کلینیک خواب - تست خواب در منزل

کلینیک خواب مکانی است برای بررسی مشکلات افرادی که به هر نحوی دچار اختلالات خواب هستند. گروه خدمات درمانی عرفان سلامت ارائه دهنده خدمات تست خواب در منزل می باشد.

کلینیک خواب مکانی است برای بررسی مشکلات افرادی که به هر نحوی دچار اختلالات خواب می باشند.

این اختلالات عبارتند از: خروپف، قطع شدن تنفس در خواب، خواب آلودگی روزانه، سندروم بی قراری پاها، بی خوابی، افت اکسیژن خون، سردرد های صبحگاهی، فشار خون بالای صبحگاهی، کابوس های شبانه و...

فرد بیمار برای انجام تست خواب، یک شب در کلینیک خواب بستری می گردد. سپس تکنسین مربوطه که فردی آموزش دیده و مجربی می باشد، دستگاه تست خواب را که شامل امواج مغزی، نوار قلب، نوار اعصاب عضله، سنسور اندازه گیری سطح اکسیژن خون و سنسورهایی جهت اندازه گیری فشارهای داخل بینی و خروپف می باشد را به بیمار وصل می کند.

نحوه انجام تست خواب در کلینیک خواب عرفان سلامت

بیمار تمامی طول شب را با دستگاه خوابیده و در طول شب می تواند مانند حالت عادی که در منزل خوابیده است، با دستگاه هر گونه حرکتی را انجام دهد و تکنسین تست خواب تا صبح بیمار را از اتاق مانیتورینگ، کنترل می کند تا در صورت قطع شدن الکترودهای بیمار یا وصل کردن سنسورهای متصل نشده به وی آنها را وصل نماید.

بعد از انجام تست، صبح روز بعد بیمار ترخیص می گردد و جواب تست خواب پس از آنالیز حدود یک هفته بعد به بیمار تحویل داده می شود. با توصیه پزشک ریه جواب آزمایش به پزشک های مربوطه ارجاع داده می شود.

انجام این تست در واقع برای همه یکبار ضرورت دارد زیرا بسیاری از مردم از مشکلات خواب خود بی خبر هستند که با انجام این تست متوجه علت اختلالات خواب خود می شوند.

بعد از انجام تست خواب پلی سومنوگرافی، ممکن است پزشک شما با توجه به جواب تست برای شما انجام تست تیتراسیون را پیشنهاد دهد که در این صورت یک دستگاه کمک تنفسی به نام CPAP که شامل یک دستگاه کوچک قابل حمل است به همراه یک ماسک بر روی سر شما قرار داده می شود و تکنسین تا صبح فشار دستگاه را از طریق مانیتورینگ با توجه به خروپف، قطع تنفس، افت اکسیژن خون شما افزایش می دهد تا جایی که دیگر خبری از خروپف قطع تنفس و افت اکسیژن خون نباشد.

کلینیک خواب دستگاه CPAP

دستگاه CPAP به شما کمک می کند تا در طول مدت خواب، هوا را با فشار وارد ریه شما شود و راه هوا باز گردد و از افت اکسیژن خون جلوگیری شود.  بیمار می تواند با این دستگاه خواب خوبی را تجربه کند.

شما می توانید جواب تست خواب خود را بر حسب پیشنهاد پزشک آنالیز کننده فوق تخصص خواب، نزد پزشکان ریه، گوش و حلق و بینی، مغز و اعصاب، قلب و روانپزشک برده تا تجویز لازم را برای شما انجام دهد. تجویز پزشک معالج شما می تواند شامل دستگاه های کمک تنفسی CPAP و BIPAP و یا قرص کاهش وزن و یا حتی در مواردی عمل جراحی زبان کوچک باشد.

گروه کلینیک خواب عرفان سلامت در حال حاضر برزگ ترین مرکز اختلالات خواب ایران است . این کلینیک با داشتن 7 عدد دستگاه پلی سومنوگرافی و کادری مجرب و پزشکان فوق تخصص ریه و تکنسین های مجرب افتخار دارد که در دو بیمارستان عرفان و عرفان نیایش خدمات تست خواب را به مراجعه کنندگان گرامی ارائه دهد.

اطلاعات تماس

02172948 (پاسخگویی شبانه روزی)
02191200400

نظر شما :