صفحه عرفان سلامت را در اینستاگرام دنبال کنید.

خواب دیدن زن ها و مردها با هم متفاوت است

تاریخ انتشار : 18 شهریور 1399

خواب دیدن امری عادی است و از آن به جدا شدن روح از بدن تعبیر می شود. گاهی اوقات ما خواب هایمان را یادمان می ماند و در بیشتر زمان ها خواب ها فراموش می شوند. متخصصان بر این باور هستند که ما هر شب خواب می بینیم اما آن ها را به یاد نداریم. در این مورد واقعیت های دیگری نیز وجود دارد که به آن ها می پردازیم.

گاهی اوقات به هم ریختن زمان خواب می تواند باعث به وجود آمدن کابوس های شبانه باشد که متخصصان آن را امری طبیعی می دانند. اما در زمان های خاصی این کابوس ها می توانند نشانه هایی از بیماری های بسیار بزرگ و همچنین خطرناک باشند. برای مثال دیدن کابوس ها می توانند دلیلی بر وجود بیماری هایی مانند پارکینسون باشد. متخصصان در سال 2010 به این نتیجه دست پیدا کردند که اینگونه بیماری ها از چند دهه قبل خودشان را نشان می دهند.

بیدار ماندن در هنگام شب شاید برای بعضی از مواقع لازم باشد و همچنین گاهی اوقات انسان مجبور باشد که شب بیدار بماند اما نمی توان از کابوس هایی که در ادامه به سراغ شما می آید فرار کرد. محققان با تحقیق بر روی دانشجویان 264 دانشگاه به این نتیجه رسیدند که دانش آموزانی که شب ها برای انجام کارهای متفاوت بیدار می مانند کابوس های شبانه بیشتری نسبت به باقی افراد دارند.

اگر شما هم دوست دارید تا بتوانید خوابتان را کنترل کنید بهتر است بازی های کامپیوتری انجام دهید محققان به این نتیجه رسیده اند که افرادی که این بازی ها را انجام می دهند چون در دنیای مجازی بازی شخصیتی را کنترل می کنند می توانند خوابشان را نیز کنترل کنند. این افراد اغلب اوقات از بیرون به خواب خودشان نگاه می کنند و آن را به عنوان یک بازی می پندارند.

هنوز هم در مورد این که چه دلیلی باعث خواب دیدن ما می شود وجود ندارد اما محققان فرضیه های زیادی را در این مور ارائه کرده اند و البته قابل باورترین آن ها می تواند این باشد که ما در خواب آرزوهای خودمان را یک بار دیگر مرور می کنیم و همچنین سعی در آن داریم تا کارهای روزانه خودمان را به گونه دیگری به انجام برسانیم. البته در این مورد همچنان نیز محققان در حال تحقیق هستند.

توجه: این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است با پزشک یا متخصص مربوطه مشورت کنید

نظر شما :