صفحه عرفان سلامت را در اینستاگرام دنبال کنید.
--

تاثیر مصرف گردو قبل از خواب

تاریخ انتشار : 12 مهر 1401

گردو میوه نوعی درخت مشهور است. آنها دارای مواد مغذی فراوانی هستند، در یک وعده یا یک اونس (28 گرم)، بیش از 19 ویتامین و مواد معدنی، علاوه بر 2 گرم فیبر فراهم می کنند. گردو به ویژه غنی از منیزیم، فسفر، مس و منگنز است. علاوه بر این، گردو منبع خوبی از چربی های سالم، از جمله اسیدهای چرب امگا 3 و اسید لینولئیک است. آنها همچنین 4 گرم پروتئین در هر اونس را ارائه می دهند که ممکن است برای کاهش اشتها مفید باشد.
گردو همچنین ممکن است سلامت قلب را افزایش دهد. گردوها برای توانایی آنها در کاهش سطح کلسترول بالا، که عامل اصلی خطر بیماری قلبی است، مورد مطالعه قرار گرفته اند. علاوه بر این، مصرف گردو به معنای بهبود کیفیت خواب است، زیرا آنها یکی از بهترین منابع مواد غذایی حاوی ملاتونین هورمون تنظیم کننده خواب هستند. ترکیب اسید چرب گردو همچنین ممکن است به خواب بهتر کمک کند. آنها ALA، یک اسید چرب امگا 3 را که در بدن تبدیل به DHA می شود، فراهم می کنند. درواقع DHA می تواند تولید سروتونین، مواد شیمیایی مغز تقویت کننده خواب را افزایش دهد.
متاسفانه، ادعاهای مربوط به گردو و بهبود خواب، با شواهد زیادی حمایت نمی شود. در واقع، هیچ تحقیقی وجود ندارد که به طور خاص در مورد نقش گردو در ترویج خواب تمرکز داشته باشد. صرفنظر از این، اگر برای خوابیدن در مبارزه هستید، خوردن مقداری گردو قبل از خواب ممکن است کمک کند. درحدود یک مشت کوچک یا چند عدد گردو کافی است.

توجه: این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن لازم است با پزشک یا متخصص مربوطه مشورت کنید

 

نظر شما :