صفحه عرفان سلامت را در اینستاگرام دنبال کنید.
--

آیا تست خواب را میشناسید؟

تاریخ انتشار : 14 آبان 1398

آيا مي دانيد بسياري از مشكلات روحي و ناراحتي هايی كه در طول روز از آنها رنج ميبريم ريشه در نداشتن خواب كافی و راحت شبانه دارد؟


خواب عميق باعث ميشود كه انرژی لازم برای انجام كارهای روزانه خود را داشته باشيم.
اگر مدت زمانی طولانی است كه به اختلالات بی خوابی دچار شده ايد و طعم خواب راحت را نچشيده ايد، بهتر است به فكر درمان اين اختلال باشيد چرا كه در صورت عدم درمان عوارض جدی را برای شما به دنبال دارد.
شايد شنيده باشید كه نوشيدن يك ليوان شير گرم قبل از خواب به رفع بی خوابی كمك ميكند، اما اين درمانهای خانگی پاسخ مثبتی برای همه افراد نيست و گاهی اين مشكلات عميق تر هستند و ريشه در مغز، قلب يا مشكلات عصبی افراد دارد.


تست خواب يا پلي سومنوگرافی(انگلیسی:polysomnography)؛ دقيقترين و كارآمدترين ابزار برای تشخيص اختلالت خواب و برخی از مشكلات ديگر است كه در پست های آینده معرفی ميكنيم.


بعد از معاينه بيمار توسط پزشك و در صورت نياز به انجام تست خواب، بيمار به مراكز معرفي ميشود. در كشور ما مراكز معدودي تست خواب را به صورت تخصصی و كامل انجام ميدهند. كلينيك خواب عرفان سلامت يكی از بهترين و مجهزترين مراكز در اين زمينه ميباشد.


در طي اين فرايند، فرد يك شب را در اين مرکز مي گذراند و زمانی كه به خواب ميرود متخصصين با اتصال سنسورهای متعدد تمام تغييرات امواج مغزی، قلب، سطح اكسيژن خون، تنفس، حركات غيرعادی دست و پاها ثبت ميشود و با بررسی اين اطلاعات و تشخيص بيماري هاي فرد روش درمان مناسب برای وی طی يك گزارش معتبر با جزئيات به وی ارائه ميشود.

نظر شما :